На які страждання Ви готові йти, щоб досягнути успіху
#самовдосконалення@rozvyvaj_sebe
Всі хочуть почуватися добре, жити в безпеці, бути щасливим. Всі хочуть надійних стосунків і безмежної любові, загальної поваги та достатку. Тому що хотіти цього просто. Якщо запитати вас: "Чого ви хочете від цього життя?" — Ви відповісте: "Я хочу бути щасливим, щоб в мене була чудова сім’я, і щоб робота подобалася". Це настільки поширена відповідь, що вона аж ніяк не характеризує людину. Є набагато цікавіше питання, яке ви, швидше за все, ніколи собі не задавали. Який біль ви хочете випробувати у своєму житті, за що ви хочете боротися? Це більшою мірою визначає те, як буде проходити ваше життя.
Всі хочуть отримати результат, але бояться процесу
Всі хочуть побудувати блискучу кар'єру і досягти фінансової незалежності, але мало хто мріє про 60-годинний робочий тиждень, довгі наради, нудну паперову роботу, вміння орієнтуватися в корпоративній ієрархії і перебуванні в маленькому кабінетному пеклі. Люди хочуть хорошу посаду і високу зарплату без ризиків і жертв. Вони не хочуть відмовлятися від деяких своїх потреб і бажань заради багатства, навіть якщо це необхідно. Всі хочуть мати чудову другу половинку і міцний союз, але не кожен готовий до з’ясування відносин, психодрам, годинного мовчання і необхідності знаходити компроміс. Тому що за щастя треба боротися. Позитивне — це побічний ефект переробки негативного. Ви можете уникати труднощів дуже довго, але потім вони все одно увірвуться у ваше життя.
В основі людської поведінки лежать більш-менш схожі потреби. Позитивний досвід переживається легко, а з негативним досвідом ми намагаємося постійно боротися. Але по факту те, що ми отримуємо від життя, визначається не приємними почуттями, які приносять нам радість, а тим, які перешкоди ми готові подолати, щоб отримати приємні почуття. Люди хочуть мати відмінну фізичну форму. Та ви не прийдете в форму, поки не приймете біль і фізичний стрес, який супроводжує заняття в спортзалі. Поки ви не полюбите ці випробування, поки вам не сподобається розраховувати свій раціон і строго стежити за тим, що ви їсте.
Люди хочуть відкрити свій бізнес або бути фінансово незалежними. Варто зрозуміти, що ви не станете успішним підприємцем, поки не полюбите ризик, невпевненість у майбутньому, очікування втрат, божевільну кількість годин роботи і невпевненість в тому, буде проект успішним чи ні. Люди хочуть зустріти партнера, одружитися або вийти заміж. Та ви не зможете побудувати по-справжньому хороші відносини, не прийнявши емоційні бурі, сексуальну напругу, необхідність відмовлятися від частини особистої свободи й інші обмеження. Це частина гри під назвою "любов". Ви не можете виграти в ній, якщо не будете грати. Ваш успіх визначає не те, чим ви хотіли б насолоджуватися, а те, які випробування ви згодні витерпіти, щоб отримати бажане.
Просто захотіти мало
Деякі люди думають, що "просто захотіти" чогось досить, щоб бажання здійснилося. Всі чогось хочуть, але не всі це отримують. Тому що, якщо ти хочеш чогось досягнути в житті, ти повинен так само хотіти заплатити за це певну ціну. Якщо ви хочете красиве тіло, ви повинні хотіти випробувати напругу, перенести біль у м'язах, відчуття голоду і відмовитись від шкідливої смачної їжі. Якщо ви хочете яхту, ви повинні буди готовим до ризиків, пов'язаних з бізнесом, провести безсонні ночі через стрес і, можливо, побачити оскаженілий натовп народу, який через вас щось втратив або отримав не те, що хотів.
Якщо у вас є мрія і ви не відпускаєте її — місяць за місяцем, рік за роком, але вона досі не збулася, більше того, за всі роки ви зовсім до неї не наблизилися, то, можливо, ви не готові платити ціну за неї. У вас в голові витає фантазія, ідеальний образ без недоліків і труднощів, просто фальшива надія. Можливо, ви просто насолоджуєтеся думками про це. Можливо, насправді ви зовсім цього не хочете.
Запитайте у людей: "Які страждання ти б вибрав?". Швидше за все, перш ніж відповісти, на вас будуть дивитися як на божевільного. Але це питання розповість про людину набагато більше, ніж питання про бажання або мрії. Тому що вам доведеться вибирати. Ви не можете жити без болю, серед метеликів і єдинорогів. Тому питання про страждання дійсно важливе. Який біль ви згодні стерпіти? Це питання допоможе вам пізнати себе. Воно змінить ваше життя.
Як визначити справжні бажання
Більшість підлітків мріють стати рок-зірками. Напевно, кожен у 16 років уявляє під гітарні рифи улюблених виконавців, як він з друзями виступає на сцені, а внизу відривається натовп шанувальників. Ця мрія просто приносила задоволення, можна було закрити очі і півгодини насолоджуватися такими картинами. Деякі підлітки навіть збирають гурти і проводять репетиції в гаражі. Але далі пари концертів в барі, як правило, ніхто не заходить. І це в кращому випадку.
Потім підлітки виростають, їм потрібно закінчувати університети, заробляти гроші, створювати сім'ї і розважатися. Музика просто забувається. Незважаючи на всі полум'яні мрії, на всі яскраві візуалізації. Чому? Тому що насправді підлітки не хочуть ставати рок-зірками. Вони закохані в результат, бачать себе на сцені, натовп внизу, своє віртуозне виконання музики. Але ніхто не закоханий в процес досягнення цього, ніхто навіть особливо не старається. І тому мрія просто йде разом з юністю. Це стосується практично будь-якої мрії, що не збулася. Один тренер з саморозвитку скаже вам, що ви були недостатньо сміливими, щоб йти до своєї мрії, що ви не вірили в себе. Інший скаже, що ви не створили необхідних умов. Але правда звучить набагато простіше і коротше. Ви думали, що хочете чогось. А насправді не хотіли. От і все. Нічого не вийде, якщо ви хочете винагороди, а не боротьби, якщо мрієте про результат, а не про процес.
Люди, які люблять біль у м'язах, напругу і втому, перебувають у гарній фізичній формі. Той, хто любить допізна затримуватися на роботі, любить політику і корпоративну культуру компанії, рухається по кар'єрних сходах. Люди, що надають перевагу стресу і невизначеності життя, — єдині, хто живе творчістю і отримує визнання. Це природна частина життя. Ваша боротьба визначає ваш успіх.
А ви вже вибрали, за що боротися і як страждати?
Джерело: qz.com