Історії життя невдах, які стали мільярдерами.
#самовдосконалення@rozvyvaj_sebe
Багато книг про саморозвиток говорять нам про те, що невдачі в якій-небудь справі не можна розцінювати як глобальний провал і причину для сліз, а слід сприймати як подарунок долі і сходинку до успіху. Так воно і є, але дуже часто переламати своє ставлення до ударів долі буває дуже і дуже складно. Тому давайте подивимося, як цей принцип працює в дії, і наведемо як приклад епізоди з життя всім відомих людей, мільярдерів, які змогли винести уроки зі своїх невдач.
НІК ВУДМАН
Творець компанії GoPro, що виробляє відеокамери і супутні аксесуари для екстремальних видів спорту. Сьогодні його фінансовий рахунок оцінюється в $ 1,75 млрд
Невдачі
Спочатку він створив EmpowerAll.com — сайт електронної торгівлі, що спеціалізується на дуже дешевій електроніці. Компанія так і не отримала ніякого прибутку, тому вона була швидко закрита. Це не зупинило майбутнього мільярдера. В 1999 році він створює FunBug — компанію інтернет-маркетингу. На сайті компанії користувачі мали можливість виграти грошові призи в обмін на участь в тоталізаторі. Йому навіть вдалося залучити $ 3,9 мільйона інвестицій для фінансування проекту. Компанія ніби була на підйомі, але в 2001 році Нік був змушений капітулювати ще раз. Він був не в змозі забезпечити нормальне функціонування FunBug і втратив не тільки всі свої гроші, а й вкладення інвесторів.
Уроки
Втративши другу компанію, Нік вирішив все кинути і зайнявся серфінгом. Саме там йому прийшла в голову ідея створення камери, яка може бути використана для екстремальних видів спорту. Так народилась GoPro. Пізніше він казав: "Я так боявся, що GoPro опиниться там же, де і FunBug, що вирішив працювати не покладаючи рук. Це було головним уроком, який я виніс з минулих невдач. Мені не залишалося нічого іншого, крім як перемоги."
БІЛЛ ГЕЙТС
Засновник компанії Microsoft і одного з найбільших благодійних проектів сучасності. Найбагатша людина в світі, чий статок оцінюється в $ 72,7 млрд.
Невдачі
Його перша компанія називалася Traf-O-Data і її метою було зчитувати дані з лічильників біля доріг з інтенсивним рухом і створювати звіти для дорожніх служб. Таким чином, вони хотіли оптимізувати потоки машин і уникнути появи пробок. Їхній перший пристрій називалося Traf-O-Data 8008. Фірма спочатку намагалася продати послуги місцевій адміністрації, але свою першу презентацію вони завалили, бо "пристрій толком не працював", згадував Гейтс.
Уроки
Його партнер, Пол Аллен, згадував їх перший проект так: "Навіть незважаючи на те, що Traf-O-Data не став успішним, це було першим кроком і підготовкою до створення Microsoft". До їхнього і нашого щастя вони не кинули своє заняття, а зробили висновки з невдачі. Білл і Пол продовжували вірити в успіх і Microsoft стала найбільшим виробником програмного забезпечення для персональних комп'ютерів у світі.
ДЖЕЙМС ДАЙСОН
Відомий англійський винахідник і індустріальний дизайнер, засновник і глава компанії Dyson. У його активі такі різноманітні винаходи як спеціальне судно відоме під назвою "морська вантажівка", циклонний пилосос G-Force, електродвигун з цифровим керуванням, сушка для рук і так далі. В даний час його статок оцінюється в $ 3 млрд.
Невдачі
Більшість людей думають, що винахідники вже народилися з особливим геном, з деякими особливими талантами або даром. Та насправді все не так. Винахідниками стають в результаті наполегливої праці. Наприклад, при конструюванні свого пилососа сер Джеймс Дайсон створив 5127 прототипів, які могли б вважатися "невдалими спробами". Він провів 15 років, удосконалюючи свій продукт, перш ніж презентувати його на ринку в 1993 році.
Ось як він згадує ті часи:
"Є незліченна кількість приводів для того, щоб винахідник відмовився від своєї ідеї. До того часу, коли я зробив свій 15-й прототип, народилася моя третя дитина. Коли справа дійшла до 2627-ої конструкції, моя дружина і я дійсно рахували кожен пенс. Під час створення 3727 зразка, моя дружина вже давала уроки живопису для отримання хоча б якихось додаткових коштів. Це були важкі часи, але кожна невдача вела мене все ближче до вирішення проблеми".
Уроки
Винахідники — це найбільші невдахи, яких тільки можна знайти. І це єдиний шлях, за допомогою якого можна створити щось дійсно нове. І важливо це чітко усвідомлювати. Як казав Едісон з цього приводу: "У мене не було невдач. Я лише знайшов 10000 непрацюючих способів". Сер Джеймс Дайсон, схоже, добре засвоїв цю істину.
СТІВ ДЖОБС
Ми всі знаємо Стіва Джобса як гуру підприємництва, генія, що стоїть за розробкою таких бажаних продуктів, як iPod, iPad, iPhone і MacBook. Він був найвпливовішою фігурою бізнесу нашого часу і дехто навіть називає його Леонардо да Вінчі нашої техно-епохи. Його сумарний статок оцінюється в $ 10,2 млрд.
Невдачі
Багато хто пам'ятає тільки про ті пристрої Apple, які піднесли цю фірму на вершину. Але далеко не всі згадують про посередні, дивні або відверто провальні проекти цієї фірми. Lisa, Macintosh Portable, MessagePad, PowerBook Duo, Pippin — вам щось говорять ці назви? Це все провальні розробки яблучної компанії, які ледь не привели її до банкрутства. У результаті вони призвели до всім відомого факту з біографії Джобса — його вигнали з компанії, яку він започаткував.
Уроки
І тільки після настільки нищівного фіаско, Джобс остаточно "дозрів" до того, що в подальшому принесло йому і його компанії настільки потужний успіх. Його мрія про створення "компанії, яка буде випереджати всіх на одне або два покоління подібно таким іменам, як Walt Disney, Hewlett Packard або Intel" була нарешті реалізована.
РІЧАРД БРЕНСОН
Річард Бренсон дійсно пізнав багато невдач. Але це не завадило створити йому один з найуспішніших і впізнаваних брендів у світі. Назву Virgin знають всі не тільки завдяки успіхам у бізнесі, а й багато в чому через оригінальність стилю життя Річарда. Загальний статок Бренсона оцінюється в $ 4,6 млрд.
Невдачі
Якби Ви зустріли Бренсона в юності, ви б не поставили б і цента на те, що він доб'ється успіху. Йому погано давалося читання і математичні навички, в 16 років він залишив середню школу так і не закінчивши її. Не зовсім відповідний набір якостей для майбутнього мільярдера. Його перша спроба бізнесу — видання студентського журналу, який він почав публікувати в 16 років, — мала проблеми з правоохоронними органами. Річард ледве не відправився до в'язниці за публікацію реклами засобу від венеричних захворювань в журналі. Ви думаєте це все? О ні, Річард не зупиняється на досягнутому! У 1971 році Бренсон був заарештований і звинувачений в продажу у магазинах Virgin музичних записів, які декларувалися як експортні товари. Він врегулював судову справу з Митницею Англії та Акцизним управлінням домовленістю про сплату неоплаченого мита та штрафів. Мати Бренсона перезаставила сімейний будинок, щоб допомогти сплатити сину борг.
Уроки
Життя дало жорсткий урок цьому невгамовному авантюристу. Бренсон казав: "Я поклявся собі, що ніколи більше не буду робити нічого,через що зможу потрапити до в'язниці або, принаймні, займатися таким бізнесом, який буде виглядати сумнівно".
Всі вчаться на помилках. Якщо ви підприємець і ваш перший бізнес був провальним, то ласкаво просимо в клуб.
Висновок
Правда полягає в тому, що для того, щоб опинитися в списку найбагатших людей світу, треба неабияк ризикувати. А ризик майже завжди є сусідом невдач. Найлегше дивитися на мільярдерів і сказати: "Це просто удача. Їм допомогли. Це все їх батьки чи якісь таємні сили". Але реальність така, що 73 з перших 100 мільярдерів у світі досягли успіху самостійно. Тут немає ніякої змови або таємного рецепта. Вони просто працюють більше, ніж всі інші. Вони просто зробили те, про що всі інші тільки мріють. Вони ніколи не зупинялися після чергового удару, а продовжували йти вперед, отримуючи з невдач уроки і обертаючи поразки на перемоги.
Джерело: hongkiat.com